محل تبلیغات شما

برای یک تاجر موفق شدن پیروی از الگوها و روش‌های بسیاری از موفق‌ترین و ثروتمندترین تاجران توصیه شده است، اگرچه اغلب آنها هیچ‌گاه از رموز موفقیت خود و چگونگی کسب جایگاه خوب در تجارت صحبت نمی‌کنند و آن را یک راز می‌دانند که دانستن آن توسط عموم و سایر تاجران و فعالان در عرصه کسب و کار تهدیدی برای جایگاه خود است اما به هر حال برخی دیگر نیز همین عوامل را تهدید تجاری و کسب ثروت می‌بینند و از ارائه آن به تجار دیگر در کنفرانس‌ها و جلسات مشاوره‌ای برای کسب ثروت و موفقیت استفاده می‌کنند. من به عنوان یک زن تاجر موفق در ادامه مطالب عنوان شده قبلی به ارائه راهکارهای جدیدی برای یک تاجر موفق شدن می‌پردازم و شما را برای کسب این عنوان راهنمایی می‌کنم.

راز تاجر موفق شدن

۱۷- مبلغی برای تجارت خود بودن

شاید شما هم این اشتباه را مرتکب شوید؛ اینکه بترسید خود را تبلیغ کنید. از تبلیغ خود، توانایی‌هایتان و صحبت از نوع خدمت، شغل خود یا محصول تولید شده هراسی نداشته باشید. برخی تصور می‌کنند با صحبت از خود و کسب و کارشان شبیه یک دیوانه مغرور و خودخواه به نظر می‌رسند اما این طرز فکر اصلاً درست نیست. در دنیای تجارت شما باید بتوانید خوب و کامل از توانایی‌ها، استعدادها و خدمات ویژه‌ای صحبت کنید که می‌توانید در کسب و کارتان ارائه دهید و با بالابردن آگاهی و دانش خود بتوانید هنگامی که دیگران درباره شغل و کسب و کارتان از شما سوال می‌پرسند پاسخی درست دهید و با ارائه اطلاعات کامل و جامع خود مشتری یا غیر مشتری را از ویژگی‌های مثبت و منحصر به فرد آن خدمت یا محصول ارائه شده توسط شما حیرت‌زده نموده و او را مجاب به خرید از خود کنید.

۱۸- تنظیم فرهنگ سازمانی مثبت از شرکت

شاید زمانی در گذشته اینگونه بود که اصلاً داشتن فرهنگ شرکتی مهم نبود اما در دنیای رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی و چرخه اخبار ۲۴ ساعته باید به خاطر داشته باشید که عملکرد شما و کارمندان شما دائماً تحت نظارت مشتریان و البته سایر رقبای‌تان است و هر عمل ناشایستی از جانب شما یا همکارانتان می‌تواند توسط رقبایتان رصد شده و به ضرر شرکت و فعالیت تجاری‌تان تمام شود. بنابراین عملکرد، اهداف، نگرش، اخلاق، اعتقادات و البته ارائه یک مسیر روشن از آینده شغلی‌تان زمینه‌ساز شرکت و فرهنگ بالای شما و تجارت شما خواهد بود. از روز اول فعالیت شرکت یک فرهنگ سازمانی مثبت را تعیین کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری به خود جذب کنید.

تبدیل شدن به یک تاجر موفق

۱۹- شبکه سازی ارتباط، ارتباط و ارتباط

آنچه می‌خواهم به شما بگویم این است: شبکه سازی”. شما هرگز نباید قطع کننده ارتباط خود با محیط اطراف، افراد، خانواده دوستان، مشتریان و به طور کلی هر کسی شوید که حتی یک بار با او برخوردی داشته‌اید و در همه حال سعی کنید که یک ارتباط جدید بسازید. منظور من این است که از آنجایی که شما هرگز نمی‌دانید هدف بعدی شما چه کسی است و حتی ممکن است آن فرد کسی باشد که روزی در یک آسانسور به طور ناگهانی با شما برخورد می‌کند و یک سرمایه‌گذار فوق العاده عالی برای شرکت شما شود و با یک خرید عالی سود زیادی را از آن شما و شرکت شما کند و یا حتی ممکن است شریک بعدی شما در تجارت، آن فردی باشد که روزی در کابین هواپیما، قطار، مترو یا تاکسی با شما گپ و گفت کوتاه و مختصری داشته است. بنابراین هیچ‌گاه از خاطر نبرید که ارتباطاتی که برای حتی چند دقیقه کوتاه با افراد برقرار می‌کنید می‌تواند سرنوشت کاری شما را متحول سازد.

۲۰- آموزش دیدن و خلاق بودن

ذهنیت یک کارآفرین موفق باید برای یادگیری و خلق ایده بسیار باز باشد و هیچگاه از فرایند خلق ایده و اثر جدید باز نماند و همیشه و در همه حال برای یادگیری آماده باشد. شما به عنوان یک کارآفرین همیشه باید اطلاعات جدیدی را کسب کنید. ممکن است گاهی این کار خسته کننده و طاقت فرسا باشد اما بدون یادگیری و تغییر شما هیچگاه به جایگاه افراد موفق نخواهید رسید. یک کارآفرین موفق همه چیز را با اعتدال دنبال می‌کند و وقت خود را صرف تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی، فیلم‌های متفرقه و سرگرمی‌های بی‌مورد نمی‌کند و تنها و تنها پیگیر اخبار روز و اخبار مربوط به تجارت خود است و فعالیت‌های این چنینی را اتلاف وقت می‌داند. محدود کردن زمان سرگرمی و تفریح اگرچه سخت است اما فداکاری بزرگی است که هدف بزرگتری را دنبال می‌کند و آن تبدیل شدن به یک تاجر موفق است. برای اینکه یک تاجر موفق شوید فعالیت‌های آرامش‌بخشی را دنبال کنید که ظرفیت بالای ذهنی را به شما هدیه می‌بخشد و به بازیابی ذهنیت یادگیرنده و خالق شما کمک بسیاری می‌کند.

۲۱- همیشه به دنبال فروشنده نبودن

راز تاجر موفق شدن این است که خدمات ویژه به مشتریان خود ارائه دهید، راستش شاید در مورد من نیز ابتدا اینگونه صدق می‌کرد که بسیار دوست داشتم خدمتی رایگان به من ارائه شود و برای بار اول استفاده آن را رایگان تجربه کنم و از مزایا و معایب آن اطلاع پیدا کنم و سپس اگر می‌پسندیدم آن را برای استفاده طولانی مدت تهیه کنم.‌ بنابراین یک اصل مهم در فروش، تحویل رایگان خدمت یا کالا در یک بازه زمانی کوتاه و یا در اولین تجربه خرید مشتری است. سعی کنید یک دوره آزمایشی رایگان به متقاضیان پیشنهاد دهید و در آن بازه یک محصول عالی به آنها ارائه دهید و از کیفیت محصولات کم نکنید. تحقیقات بسیاری نشان داده است که دادن یک محصول رایگان یا نسخه آزمایشی خدمت ۲ برابر موثرتر از روش‌های استاندارد فروش هستند. وقتی شما محصول عالی خود را رایگان به مشتری ارائه می‌دهید نوعی اعتماد و وفاداری را در مشتری خود ایجاد می‌کنید که در مسیر موفقیت تجارت شما نقش بسیار پر رنگی خواهد داشت.

۲۲- قدم برداشتن مانند گام‌های اولیه یک کودک

ایجاد یک تجارت موفق می‌تواند یکی از وحشت آورترین و سخت‌ترین کارها به نظر برسد این یک واقعیت است که ایجاد یک تجارت آن هم از پایه کار بزرگی است اما من یک تاکتیک کم خطا و بی‌خطر دارم، مشکلات را بشکن هر مشکلی که غیرقابل حل به نظر می‌رسد را به مراحل کوچکتر تقسیم کن مانند گام‌های اولیه یک کودک که کوتاه و کوچک هستند مشکلات را کوچک‌تر و کوتاه‌تر کنید و آن را یکی یکی بردارید. با قاطعیت و پشتکار می‌توانید با تکنیک گام‌های کودک در رسیدن به یک کارآفرین نمونه شدن سریع‌تر قدم بردارید.

۲۳- ثبت کردن هر چیزی در تقویم خود

شاید فکر کنید که شوخی می‌کنم اما من کاملاً جدی می‌گویم و راز تاجر موفق شدن این است که باید همه این اتفاقات را در تقویم خود قرار دهید همه کارهای روزانه خود از جمله جلسات، دوره‌های کاری، وقت‌های بیکاری، حضور در جمع دوستان، جلسات شغلی و حتی زمان استراحت یا صرف خوراکی، دیدن بازی فوتبال مورد علاقه خود، بازی با بچه‌ها، انجام تمرینات ورزشی، حضور در باشگاه و حتی تایم ورود وخروج به شرکت و هر کار دیگری که انجام می‌دهید را در تقویم خود یادداشت کرده و برای آن زمانی در نظر بگیرید تا حتی یک ثانیه از زندگی شما تلف نشود. این گونه هیچ‌گاه جلسه‌ای را برای رسیدن به باشگاه و انجام تمرین ورزشی از لیست ملاقات‌هایتان حذف نمی‌کنید. شاید با خود بگویید که خب تمرین ورزشی که آنقدرها هم مهم نیست که یک قرار ملاقات تجاری را بر هم بزنم اما به دلایل بسیاری در عنوان بعدی به شما خواهم گفت که اشتباه می‌کنید.

۲۴- ورزش کردن

آیا می‌دانید یک کار روزانه تمام وقت بدون سرگرمی و نشستن شبانه روزی پای کار و گذراندن جلسات متعدد تا چه میزان برای سلامتی شما مضر است؟ یک کارآفرین موفق شدن مطلقاً به معنای اداره یک تجارت سودآور نیست خودتان را بیش از حد درگیر کار نکنید شما باید به یک اندازه مراقب خود و همچنین تجارت خود باشید. یکی از کارهای خود مراقبتی که توصیه می‌کنم ورزش و حفظ تناسب اندام و به‌تبع آن داشتن ذهنی سالم است. زمانی را در برنامه روزانه خود خالی بگذارید و در آن زمان نیز کار خود را ترک کرده و از محیط کارتان خارج شوید و ورزش کنید؛ شاید دوست داشته باشید. ورزش یوگا انجام دهید و یا با یک دوست و رفیق دوران دانشگاه‌تان که مدتها است او را ندیده‌اید مسیری را پیاده طی کنید و یا حتی به جای استفاده مکرر از آسانسور از پله‌ها استفاده کنید هر کاری می‌تواند ورزش باشد. یک تاجر بیمار و غیر سالم هیچ‌گاه نمی‌تواند تاجری موفق و ثروتمند شود.

۲۵- تمرکز داشتن

زندگی یک تاجر موفق می‌تواند بسیار شلوغ، از هم گسیخته و پراکنده به نظر برسد؛ اما مهم این است که شما به عنوان یک تاجر وقت خود را برای انجام چند وظیفه کاری مهم صرف می‌کنید. تحقیقات نشان داده‌اند که انسان‌ها توانایی انجام چندین کار را به صورت همزمان ندارند و بهتر است در یک شغل به تنهایی کار کنند تا به موفقیت برسند. بله، چند وظیفه کاری حواس‌پرتی می‌آورد و باعث می‌شود شما به هیچ یک به طور کامل و دقیق رسیدگی نکنید و مجبور به رها کردن همگی آنها شوید چون حس می‌کنید از هیچ‌کدام آن رضایت کامل قلبی را ندارید. تمرکز بر روی هدف، شغل یا یک تجارت را یاد بگیرید و تمام وقت خود را صرف انجام رسیدگی به امورات همان یک وظیفه نمایید. توجه و تمرکز کامل شما به یک وظیفه به این معنا خواهد بود که به احتمال زیاد آن کار را به خوبی هر چه تمام‌تر به سرانجام می‌رسانید. همچنین راز تاجر موفق شدن این است که بدانید بسیاری از کارهای موجود در لیست می‌توانند شما را از مسیر رسیدن به خواسته‌هایتان در آن زمان به خصوص باز دارند بنابراین روز بعد یاد می‌گیرید که آن کار را در آن زمان به خصوص انجام ندهید و یا آن را از لیست تقویم روزانه‌تان حذف کنید؛ بیاموزید که لیست خود را اختصاصی نمایید مثلا آن کاری که باید حتماً در زمان بخصوصی به سرانجام برسانید در اولویت قرار دهید و ذهن خود را متمرکز بر روی همان یک کار کنید. هر شب ۳ وظیفه را برای روز بعد تنظیم کنید و هر ماه هدف اصلی را برای رسیدن تعیین کنید تا در مدت زمان ۳۰ روزه حتماً به آن برسید، این تکنیک می‌تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه بتوانید تجارت خود را متمرکز کنید و آن را به طور موثرتری مدیریت نمایید.

منبع: starting a business

بهترین مشاور سالن آرایشِ

بهترین مشاور کسب و کار و برند- مازیار میر

سیستم تبلیغات و کسب درآمد پاپ آی پی

یک ,موفق ,کار ,تجارت ,تاجر ,ارائه ,تاجر موفق ,خود را ,است که ,یک تاجر ,موفق شدن ,مانند گام‌های اولیه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عاشقان حسینی ثارالله John's game اداره کتابخانه های گناوه maytravleicei کاریابان جوان Carole's collection شبگرد بی کس اسکان مسافر در همدان (اجاره سوئیت، منزل) breezcelweelas عاشقانه های شراره